Witaj na moim blogu 2.0!
Dlaczego 2.0? Jeśli od dłuższego czasu mnie obserwujesz, to chciałabym potwierdzić, że projekt „Don’t be so sugar!” jest kontynuacją, a raczej nową wersją poprzedniej (mojej firmowej) strony DIETinfo Diety Specjalne, która była poświęcona dietom specjalistycznym przez ponad 2 lata.
Jest lżej, bardziej praktycznie, może też bardziej osobiście, bo nic tak nie motywuje do zmian jak dawanie przykładu własnym postępowaniem i bycie inspiracją dla innych. Dlatego też mam nadzieję, że ta strona będzie zarówno (i przede wszystkim) dla Ciebie, jak i dla mnie :D Zasiądź więc wygodnie w fotelu i rozgość się na stronach bloga.
Jeśli zapragniesz się ze mną skonsultować, podzielić myślą czy po prostu nawiązać kontakt – zachęcam do wysłania wiadomości na [email protected]
„Może nie ponosisz odpowiedzialności za to, co ci się przydarza,
ale ponosisz ją za to, co robisz, aby to zmienić.” M. Durst
Kim jestem?
Mam na imię Paulina, ale rodzina i przyjaciele mówią do mnie Pola. Uczę dobrych wyborów dla zdrowia jelit. Pomagam zaprzyjaźnić się z dietami specjalnymi, byś mógł na nowo cieszyć się jedzeniem mimo ograniczeń i poczuł radość ze zdrowego stylu życia.
Z zawodu i doświadczenia jestem dietetykiem klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu psychodietetyki. W międzyczasie stałam się m.in. certyfikowanym Dietetykiem Przyjaznym Osobom Chorym na Celiakię i współautorem naukowego artykułu dotyczącego żywienia dietetycznego depresji, a także udzielałam się jako członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Uczyłam się od najlepszych, nabierając doświadczenie jako asystentka medyczna i dietetyk w Instytucie Medycyny Integracyjnej „Arcana” w Piasecznie. Obecnie jestem dietetykiem klinicznym w Cambridge Diagnostics Polska, gdzie oprócz prowadzenia konsultacji dietetycznych, szkolę specjalistów z zakresu flory jelitowej. W wolnym czasie staram się doszkalać przez uczestnictwo w zagranicznych webinariach (m.in. w Autism Research Institute czy Health Talks Online, USA) oraz kursach internetowych światowych uczelni, szkoleniach stacjonarnych i online, konferencjach i zjazdach naukowych, czy warsztatach. Obecnie dużo czasu poświęcam na samorozwój i nabywania umiejętności zarządzania sobą w czasie i uskutecznianie zadad work-life balance.
W pracy pomagam w prowadzeniu diet w autyzmie, alergiach i nietolerancjach pokarmowych, chorobach z autoagresji czy odchudzaniu w Poradni Nietolerancji Pokarmowej działającej przy Cambridge Diagnostics Polska.
Prywatnie jestem bezglutenowym i bezmlecznym warzywożercą, kaszożercą i mięsożercą. Adoratorką zdrowego stylu życia bez cukru. Miłośniczką diety paleo i wegańskiej; dziwnych przepisów paleo&wege; biegania (także z przeszkodami) i treningów fitness, jogi, medytacji, ale i energicznej tabaty. Zwolenniczką proaktywności i pozytywnego nastawienia do świata. Uparciuchem, który wciąż szuka swojej ścieżki życiowej i stawia sobie samej (czasem zbyt) wysoką poprzeczkę. Marzycielką. Uczennicą „Kobiety Niezależnej”. Studnią pomysłów, co jest czasem nader kłopotliwe.
Jeśli chcesz być częścią mojego świata, ale przede wszystkim jeśli pragniesz inspiracji, podpowiedzi, wskazówek i informacji związanych ze zdrowiem jelit, zdrowym stylem życia i dietami eliminacyjnymi, podążaj za mną na portalach społecznościowych:
Życzę Ci także miłych chwil spędzonych na lekturze bloga.
Wspaniałości!
Mała uwaga: treści, które znajdują się na stronie mają charakter jedynie informacyjny. Każdy problem zdrowotny powinien być skonsultowany z lekarzem. Artykuły i zdjęcia są mojego autorstwa i nie mogą być kopiowane bez mojej zgody.