SPOTKANIE CELIAKÓW W LUBLINIE – RELACJA

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Właśnie minął miesiąc od dnia, kiedy miało miejsce spotkanie celiaków w Lublinie, na który zostałam zaproszona i gdzie zaprezentowałam wykład o diecie bezglutenowej i leczeniu jelit. Czas leci, doba jakby się skróciła, a wpis dopiero dzisiaj udało mi się utworzyć i opublikować.

Bardzo dziękuję za zaproszenie i miłe przyjęcie oraz pozytywny odzew po spotkaniu :) Na pewno zawitam nie raz na spotkaniach celiaków w Lublinie, także prywatnie, jako członek Stowarzyszenia.

A co działo się w Lublinie?

Spotkanie miało miejsce w restauracji Frascati Inaczej (ul. Chopina), która należy do programu „Menu bez glutenu”. Od uczestników słyszałam, że jest to miejsce godne polecenia dla osób z celiakią spośród innych lokali należących do programu z Lublina. Czystość bezglutenowa jest zachowana na bardzo wysokim poziomie, dlatego każda osoba żywiąca się bezglutenowo może się w pełni cieszyć posiłkiem poza domem. Miałam okazję skosztować rosół gotowany przez 9 h z eko drobiu (nie tylko kury). Cóż mogę powiedzieć – boski! A myślałam, że nic nie może dorównać rosołowi mojej babci :) Co szczególnie cieszyło, cały lokal został zapełniony uczestnikami, co świadczy o potrzebie spotkań informacyjnych z dietetykami. Może i mi się uda takie spotkanie zorganizować w Chełmie?

Na spotkaniu oprócz wygłoszonego wykładu, na którym poruszyłam takie tematy jak: zasady zdrowego odżywiania przy eliminacji glutenu, współwystępowanie innych alergii i nietolerancji pokarmowych oraz co robić, gdy dieta bezglutenowa nie pomaga, odbyła się degustacja wypieków bezglutenowych.

 

Najlepszy wypiek został nagrodzony książką z przepisami bezglutenowymi „Święta bez pszenicy” M. Szloser i W. Gąsiorowskej. Świetna inicjatywa! Szkoda, że nie udało mi się przygotować ciasta na konkurs… A było czym się częstować :) Przygotowane wypieki można zobaczyć na poniższych zdjęciach. Wygrała szarlotka – najlepsza bezglutenowa jaką jadłam. Dosłownie jak zwykła! Bezglutenowcy wiedzą o czym mówię :) Jak otrzymam przepis, koniecznie wypróbuję i opublikuję, bo warto się takimi przepisami dzielić.

spotkanie_dietetyczne_dietetyk_online_celiakia

bezglutenowe_słodkości_celiakia

Więcej na temat spotkania można przeczytać na stronie Stowarzyszenia.

Osoby, które nie mogły być na spotkaniu, a mają chęć otrzymać prezentację z wykładu, proszę o kontakt.

Pozdrawiam! :)

P.S. Niestety od lipca 2016 restauracja przestała istnieć… :(

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *