O mnie

Witaj na moim blogu 2.0! 

Dlaczego 2.0? Jeśli od dłuższego czasu mnie obserwujesz, to chciałabym potwierdzić, że projekt „Don’t be so sugar!” jest kontynuacją, a raczej nową wersją poprzedniej (mojej firmowej) strony DIETinfo Diety Specjalne, która była poświęcona dietom specjalistycznym przez ponad 2 lata.

Jest lżej, bardziej praktycznie, może też bardziej osobiście, bo nic tak nie motywuje do zmian jak dawanie przykładu własnym postępowaniem i bycie inspiracją dla innych. Dlatego też mam nadzieję, że ta strona będzie zarówno (i przede wszystkim) dla Ciebie, jak i dla mnie :D Zasiądź więc wygodnie w fotelu i rozgość się na stronach bloga.

Jeśli zapragniesz się ze mną skonsultować, podzielić myślą czy po prostu nawiązać kontakt – zachęcam do wysłania wiadomości na paulina@dontbesosugar.pl

„Chęć stania się kimś innym jest marnotrawstwem osoby, którą jesteś.” Marylin Monroe

Kim jestem?

Mam na imię Paulina, ale rodzina i przyjaciele mówią do mnie Pola. Uczę dobrych wyborów dla zdrowia jelit. Pokazuję, że zdrowy styl życia to nie fanaberia, a realna potrzeba współczesności. Pomagam zaprzyjaźnić się z dietami specjalnymi, byś mógł na nowo cieszyć się jedzeniem mimo ograniczeń i poczuł radość z efektów dokonywanych zmian.

Z zawodu i doświadczenia jestem dietetykiem klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu psychodietetyki. W międzyczasie stałam się m.in. certyfikowanym Dietetykiem Przyjaznym Osobom Chorym na Celiakię i współautorem naukowego artykułu dotyczącego żywienia dietetycznego depresji, a także udzielałam się jako członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. A obecnie posiadam także międzynarodowy certyfikat trenera fitness i mam nadzieję, że stanie się to moją pasją i drugim zawodem.

Uczyłam się od najlepszych, nabierając doświadczenie jako asystentka medyczna i dietetyk w Instytucie Medycyny Integracyjnej „Arcana” w Piasecznie. Obecnie jestem dietetykiem klinicznym w Cambridge Diagnostics Polska, gdzie oprócz prowadzenia konsultacji dietetycznych i układania jadłospisów, szkolę specjalistów z zakresu flory jelitowej, tworzę, nadzoruję i wspieram różnego typu projekty. Najlepiej poznaję świat przez doświadczenie i dbam o to, aby mi ich nie brakowało.

W wolnym czasie staram się doszkalać przez uczestnictwo w zagranicznych webinariach (m.in. w Autism Research Institute czy Health Talks Online, USA), szkoleniach stacjonarnych i online, konferencjach i zjazdach naukowych, czy warsztatach. Obecnie dużo czasu poświęcam na samorozwój i pogłębianie wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia, cyklu dobowego, biohackingu, ale i ukochanych jelit.

Jako dietetyk pomagam w prowadzeniu diet w alergiach i nietolerancjach pokarmowych, IBS i insulinooporności, chorobach z autoagresji czy odchudzaniu. Konsultuję w Poradni Dietetycznej Cambridge Diagnostics

Prywatnie jestem bezglutenowym i bezmlecznym warzywożercą, tłuszczożercą i rybo-/mięsożercą. Adoratorką zdrowego żywienia bez cukru (ale i jego zamienników). Miłośniczką jednogarnkowego i ekspresowego gotowania, naturalnego smaku jedzenia, warzyw <3; diety paleo i wegańskiej; dziwnych przepisów paleo&wege; biegania (także z przeszkodami) i treningów fitness, wymagającej jogi i pilatesu, ale i energicznej tabaty.

Zwolenniczką proaktywności oraz pozytywnego nastawienia do świata. Uparciuchem, który ma zbyt wiele pomysłów na minutę i tylko 24h na dobę do ich realizacji… i który stawia sobie samej (czasem zbyt) wysoką poprzeczkę. Marzycielką. Uczennicą „Kobiety Niezależnej”. Kobietą nieidealną.

Jeśli chcesz być częścią mojego świata, ale przede wszystkim jeśli pragniesz łatwej komunikacji, inspiracji, podpowiedzi, wskazówek i informacji związanych ze zdrowiem jelit, zdrowym stylem życia i dietami eliminacyjnymi, podążaj za mną na portalach społecznościowych:

Życzę Ci także miłych chwil spędzonych na lekturze bloga.

Wspaniałości!


Mała uwaga: treści, które znajdują się na stronie mają charakter jedynie informacyjny. Każdy problem zdrowotny powinien być skonsultowany z lekarzem. Artykuły i zdjęcia są mojego autorstwa i nie mogą być kopiowane bez mojej zgody.