O mnie

Witaj na moim blogu 2.0! 

Dlaczego 2.0? Jeśli od dłuższego czasu mnie obserwujesz, to chciałabym potwierdzić, że projekt „Don’t be so sugar!” jest kontynuacją, a raczej nową wersją poprzedniej (mojej firmowej) strony DIETinfo Diety Specjalne, która była poświęcona dietom specjalistycznym przez ponad 2 lata.

Jest lżej, bardziej praktycznie, może też bardziej osobiście, bo nic tak nie motywuje do zmian jak dawanie przykładu własnym postępowaniem i bycie inspiracją dla innych. Dlatego też mam nadzieję, że ta strona będzie zarówno (i przede wszystkim) dla Ciebie, jak i dla mnie :D Zasiądź więc wygodnie w fotelu i rozgość się na stronach bloga.

Jeśli zapragniesz się ze mną skonsultować, podzielić myślą czy po prostu nawiązać kontakt – zachęcam do wysłania wiadomości na paulina@dontbesosugar.pl

„Chęć stania się kimś innym jest marnotrawstwem osoby, którą jesteś.” Marylin Monroe

Kim jestem?

Mam na imię Paulina, ale rodzina i przyjaciele mówią do mnie Pola. Przez 7 ostatnich lat pracowałam, konsultowałam i szkoliłam jako dietetyk kliniczny. Po czym odwróciłam swoje życie do góry nogami.

Obecnie NIE KONSULTUJĘ jako dietetyk :) I szczerze mówiąc – nie planuję do tego fachu wracać.

Z zawodu i doświadczenia jestem dietetykiem klinicznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyłam także studia podyplomowe z zakresu psychodietetyki. W międzyczasie stałam się m.in. certyfikowanym Dietetykiem Przyjaznym Osobom Chorym na Celiakię i współautorem naukowego artykułu dotyczącego żywienia dietetycznego depresji, a także udzielałam się jako członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. A obecnie posiadam także międzynarodowy certyfikat trenera fitness i mam nadzieję, że stanie się to moją pasją i drugim zawodem.

Uczyłam się od najlepszych, nabierając doświadczenie jako asystentka medyczna i dietetyk w Instytucie Medycyny Integracyjnej „Arcana” w Piasecznie. Pracowałam także jako dietetyk kliniczny w Cambridge Diagnostics Polska, gdzie oprócz prowadzenia konsultacji dietetycznych i układania jadłospisów, szkoliłam specjalistów z zakresu flory jelitowej, tworzyłam, nadzorowałam i wspierałam różnego typu projekty. Najlepiej poznaję świat przez doświadczenie i dbam o to, aby mi ich nie brakowało.

W wolnym czasie starałam się doszkalać przez uczestnictwo w zagranicznych webinariach (m.in. w Autism Research Institute czy Health Talks Online, USA), szkoleniach stacjonarnych i online, konferencjach i zjazdach naukowych, czy warsztatach. Obecnie jednak mój świat pochłonęła kreatywność, działanie na rzecz wychodzenia z „matriksa”, wszelkiego typu relaksujące działania i poznawanie miłości do siebie i świata. Jednym słowem szukam work-life balance, bo doświadczenia ostatnich miesięcy (kiedy się zajechałam) mocno mnie poturbowały. 

Prywatnie jestem bezglutenowym i bezmlecznym warzywożercą, tłuszczożercą i rybo-/mięsożercą. Adoratorką zdrowego żywienia bez cukru (ale i jego zamienników). Miłośniczką jednogarnkowego i ekspresowego gotowania, naturalnego smaku jedzenia, warzyw <3; diety paleo i wegańskiej; dziwnych przepisów paleo&wege; biegania (także z przeszkodami) i treningów fitness, wymagającej jogi i pilatesu, a przede wszystkim Natury.

Zwolenniczką proaktywności oraz pozytywnego na stawienia do świata. Uparciuchem, który ma zbyt wiele pomysłów na minutę i tylko 24h na dobę do ich realizacji… i który stawia sobie samej (czasem zbyt) wysoką poprzeczkę. Marzycielką. Uczennicą „Kobiety Niezależnej”. Kobietą nieidealną. Własną przyjaciółką.

Jeśli chcesz być częścią mojego świata, ale przede wszystkim jeśli pragniesz łatwej komunikacji, inspiracji, podpowiedzi, wskazówek i informacji związanych ze zdrowiem jelit, zdrowym stylem życia i dietami eliminacyjnymi, podążaj za mną na portalach społecznościowych:

Życzę Ci także miłych chwil spędzonych na lekturze bloga.

Wspaniałości!


Mała uwaga: treści, które znajdują się na stronie mają charakter jedynie informacyjny. Każdy problem zdrowotny powinien być skonsultowany z lekarzem. Artykuły i zdjęcia są mojego autorstwa i nie mogą być kopiowane bez mojej zgody.